top of page

Çatı Tabelası İzmir

Çatı tabelası nedir  nerelerde kullanılır konusunda firma ve kurumların, isim veya reklamların yapıldığı büyük ölçekli çatılarda bulunan tabelalara verilen isimdir. Bu tabelalar çok uzaklardan fark edilmesi amaçlı olarak diğer tabela çeşitlerine göre daha büyük şekilde tasarlanan inşa edilirler. izmir tabelacı olarak çatı tabelasında 
görüntüye önem veriyoruz. 

izmir Çatı Tabelası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Çatı tabelaları firma ve kurumların isim veya reklamlarının yapıldığı, büyük ölçekli çatılarda yer alan tabelalara verilen isimdir. Diğer tabela çeşitlerden göre daha büyük şekilde tasarlanan bu tabelalar çok uzaklardan fark edilmesi amaçlı olarak inşa edilirler. izmir tabelacı izmirde reklamcı

Sıklıkla yeni yapılan inşaatlarda ve hastanelerde kullanılan bu tabelalar yoğun binalar arasında çok uzaklardan bile fark edilmeyi sağlar. Çat tabelaları gerektiğinde ışıklı, ışıksız, kutu harfli ya da ledli olarak farklı tabela çeşitleri ile birlikte de kullanılır.

İzmir Çatı Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu tarz tabelalarda uygulanacak yerin seçimi ve buna göre tabelanın yapılacağı malzemenin seçimi önemlidir. Yüksek yerde monte edileceğinden rüzgar gibi aşındırıcı hava şartlarında karşı dayanıklı olmalıdır. Hem iskeleti hem de monte edilmesi en kaliteli malzemeden ve en iyi şekilde yapılması gereklidir.

Çatı tabelasında kullanılacak harflerin boyutu da çevre binaların durumuna bağlı olarak ayarlanmalıdır. Firmalar veya kurumlar için büyük bir reklam aracı olan çatı tabelalarının farklı renk ve tasarımları da dikkat çekicilik ve marka bilinirliği açısından önemlidir.

izmir Tabelacı
izmir Tabelacı
izmir Tabelacı
bottom of page